Like a star

Wywiady, blask fleszy, kamery- to w końcu moje wymarzone życie (chyba). Dzięki Ani z życietosurfing mogę przez chwilę poczuć się jak gwiazda. Nie żebym była tak kreatywna i sama tak skojarzyła Liebster Award, ale tak przedstawiła to właśnie Ania, której bloga Wam gorąco polecam, bo jest bardzo pozytywny. W każdym razie ta wizja bycie gwiazdą choć przez chwilę zachęciła mnie do opowiedzenia na te 11 pytań. Miłej lektury!


1. Jaką książkę poleciłabyś każdemu człowiekowi na świecie?
To jedno z trudniejszych pytań, bo ja uwielbiam książki i bardzo wiele pozycji bym chciała polecić. Walczę ze sobą, żeby polecić Wam coś innego niż "O psie, który jeździł koleją", bo to jest książka do której uwielbiam wracać. "Oskara i panią Różę" to poleca się na okrągło, chociaż ja Schmitta też uwielbiam. Harry Potter też mnie wiele nauczył, ale niech będzie- "Poczwarka" Doroty Terakowskiej to książka, którą powinien przeczytać każdy (chociaż i inne pozycje Terakowskiej są wyjątkowe). Jednak zdecydowanie nie umiem wybrać.... 
2. Jaki jest lub był Twój ulubiony przedmiot w szkole i dlaczego właśnie ten?
Ostatnio w wywiadzie (tak! zdarzają mi się takie! Telewizja bełchatowska to w końcu fejm) wypaliłam bez zastanowienia, że język polski i potem było mi to wypominane przed każdym piątkowym blokiem, ale w sumie chyba faktycznie od zawsze lubiłam polski i niech tak zostanie. 
3. Jak Twój blog będzie wyglądał za rok? Jakie zmiany planujesz? Czego nie chcesz zmieniać?
Planuję zmienić szablon, ale to już niedługo. Za rok na pewno będę blogowała z innego miejsca i mam nadzieję, że bardziej regularnie niż teraz. Na pewno też zmieni się trochę tematyka. Zostaną różowe akcenty i stylizacje- na pewno. :) 
4. Kto jest Twoim wzorem?
Zależy w jakiej dziedzinie... Modowo inspiruje mnie wiele osób. Ostatnio np. Jestem Kasia. Życiowo moim wzorem jest moja Mama. Aktorsko fascynuje mnie Natalie Portman. 
5. Ministrem którego sektora chciałabyś być i co byś zmieniła, gdybyś nim została?
Polityka to raczej nie jest dla mnie jednak. Pewnie została bym ministrem kultury i dziedzictwa narodowego. Próbowałabym zaszczepić w młodych miłość do kultury i pokazać, że jest ona fascynująca. 
6. Bez jakiej rzeczy Twoje dzieciństwo byłoby zupełnie inne?
Bez trzepaka, który był miejscem większości moich dziecięcych zabaw. Nadal nie mogę się nadziwić, jaka byłam kiedyś wygimnastykowana i odważna...
Przeraża mnie trochę to, że niedługo na takie pytanie odpowiedź będzie ograniczała się do smartfonów, komputerów i tabletów...


7. Na jaki cel charytatywny chciałabyś przeznaczyć dużą sumę pieniędzy?
Pomogłabym konkretnemu człowiekowi. Jednej potrzebującej osobie, której historia by do mnie przemówiła. Nie mam na razie takie sumy pieniędzy, więc nie jestem w stanie powiedzieć konkretnie komu. 
8. Jaka jest Twoja ulubiona pora dnia?
Bardzo lubię środek dnia. Wtedy słońce świeci najwyżej, jest najcieplej, a i ja mam najwięcej energii. To też jest moment, w którym już udało mi się coś zrobić, ale jeszcze dużo mam przed sobą. 
9. Co daje Ci największe szczęście?
Uśmiech moich bliskich, każda pokonana słabość i krok do sukcesu. 
10. Jaki jest Twój ulubiony cytat?
Od dawna jest to cytat z listu do Filipain: "Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia". 
11. Za co lubisz siebie?
Lubię siebie po prostu. Bezwarunkowo. 

2 komentarze:

  1. Dzięki za Twoje odpowiedzi :) Terakowska już na liście "do przeczytania" :)

    OdpowiedzUsuń

Twój dobre słowo, motywująca krytyka są dla mnie motorem do działania! Zostaw ślad po swojej obecności. :)